Bekijk de video en doe een aanvraag.
11-01-2021
Een goed milieuaspectenregister helpt je om inzicht te krijgen in de milieu-impact van jouw organisatie én om de juiste prioriteiten te stellen. Maar hoe bouw je een goed MAR op? Hoe sluit dit aan op de eisen van ISO 14001? En hoe organiseer je een MAR op dynamische wijze via Makeonline?
Tijdens deze verdiepende Makeonline-training gaan we in 2 ochtenden praktisch aan de slag met het milieuaspectenregister (MAR) en de analysemodule van Makeonline. Daarbij combineren we de uitgangspunten en eisen van ISO 14001met de mogelijkheden van Makeonline.
Werk je met Makeonline en wil je meer halen uit de mogelijkheden rondom milieuaspecten en ISO 14001? Dan helpt deze training je om het MAR praktisch toe te passen binnen je eigen organisatie.
Tijdens de training besteden we onder andere aandacht aan:
Net als bij onze basistraining staat zelf doen centraal. Onze trainers nemen je stap voor stap mee in het werken met het milieuaspectenregister en de analysemodule. Je krijgt uitleg, ziet hoe onderdelen in Makeonline samenhangen en gaat vervolgens zelf aan de slag in je eigen Makeonline omgeving.
Daarnaast besteden we aandacht aan de koppeling met ISO 14001. Wat vraagt de norm van een organisatie als het gaat om milieuaspecten? En hoe kun je Makeonline gebruiken om dit praktisch in te richten en te borgen?
Deze training is bedoeld voor Makeonline -gebruikers die (gaan) werken met milieuaspecten en het milieuaspectenregister, bijvoorbeeld vanuit een rol op het gebied van milieu, duurzaamheid, compliance en/of het milieumanagementsysteem.
De training is met name geschikt wanneer je:
Basiskennis van Makeonline is gewenst. Heb je nog weinig ervaring met Makeonline? Dan adviseren we om eerst de Makeonline basistraining te volgen.
Omdat we tijdens de training ook praktisch aan de slag gaan, is het belangrijk dat je beschikt over:
De training bestaat uit 2 ochtenden.
We gaan in op de opbouw en functie van het milieuaspectenregister en de relatie met ISO 14001. Vervolgens bekijken we hoe het MAR en de analysemodule binnen Makeonline worden gebruikt. Je gaat daarbij ook zelf praktisch aan de slag.
Tijdens de 2e ochtend bouwen we verder op de 1e trainingsdag. De nadruk ligt op het toepassen van de methodiek, het werken met de analysemodule en het vertalen hiervan naar de eigen organisatie. Er is ruimte om te oefenen en ervaringen en vragen met elkaar te bespreken.
* Beschik je nog niet over de analysemodule? Geen probleem. We kunnen deze tijdelijk voor je activeren op basis van een pilot. Na afloop bespreken we of je de analysemodule wilt blijven gebruiken en stemmen we de bijbehorende abonnementskosten met je af. Besluit je de module niet voort te zetten, dan maken we een uitdraai van de ingevoerde gegevens in een rapportage.
Locatiemanagers, staffunctionarissen (SHEQ, KAM, technische dienst, etc.), medewerkers van Milieu- of KAM-afdelingen, maar ook projectleiders binnen bedrijven die te maken hebben met vergunningen, ISO14001 norm en wet- en regelgeving en het milieuaspectenregister. Voor zowel huidige gebruikers van Makeonline als geïnteresseerden.
Dag 1: donderdag 11 februari van 9:00 tot 13:00 uur bij KWA (inclusief lunch)
Dag 2: donderdag 4 maart van 9:00 tot 13:00 uur bij KWA (inclusief lunch)
De kosten bedragen € 1.000 per persoon ex btw (inclusief lunch).
Vul hieronder het aanmeldformulier in. Na ontvangst van jouw aanmelding, krijg je een bevestiging van aanmelding. Een week van te voren ontvang je de definitieve gegevens. Wanneer je verhinderd bent, verzoeken wij je tijdig af te melden.
Klik hier voor onze annuleringsvoorwaarden.
Heb je vragen of wilt je meer weten over deze training?
Neem voor inhoudelijke vragen contact op met onze adviseur Sjanine van den Berg sb@kwa.nl. Met vragen over de inschrijving en de organisatie neem je contact op met cursuscoördinator Britte van Eck 033-422 13 26, bedrijfscursus@kwa.nl
Training als je meer wil leren over dé compliancetool van KWA: Makeonline.
Makeonline wet- en regelgeving van KWA biedt u dé oplossing om op de hoogte te komen en te blijven van díe arbo- en mi...