Webinar de Omgevingswet voor jou. Maar dan mét handvatten en praktijkvoorbeelden

15-09-2025 - Online

De Omgevingswet is sinds 1 januari 2024 van kracht. De grootste wetswijziging in de Nederlandse geschiedenis. En daar krijg je mee te maken. Ben jij er klaar voor?

Jouw inrichting is verdwenen. Voor alle duidelijkheid: jouw bedrijf is niet weg, maar het begrip inrichting bestaat niet meer onder de Omgevingswet. Daarvoor in de plaats hebben we het over milieubelastende activiteiten (MBA's).

Als door de Omgevingswet zo’n 25 wetten, 120 besluiten en 75 regelingen op het gebied van milieu en ruimtelijke ordening zijn komen te vervallen, dan kan het haast niet anders dan dat het impact op jouw bedrijf heeft. 

Wat moét je weten?

  • Een deel van het overgangsrecht van de Omgevingswet vervalt per 1 januari 2026.
  • De ISO14001 verplicht bedrijven al hun compliancy ten aanzien van de Omgevingswet aantoonbaar te maken.
  • Het onderliggende stelsel van milieuwetgeving is ingrijpend veranderd. Jouw bedrijf wordt niet meer gezien als 1 inrichting, maar als een verzameling milieubelastende activiteiten (MBA’s).
  • Heb je nu te maken met een omgevingsvergunning en/of een meldingsplicht? Dan kan dit veranderd zijn onder de Omgevingswet.
  • Lokale regels en afwegingen over thema’s zoals geluid, geur en bouwen spelen een grote rol.

Dat je er dus iets mee moet, is zeker. Wat verandert er voor jouw bedrijf? Hoe krijg je er grip op? Wij vertellen je meer in dit webinar. Schrijf je daarom nu kosteloos in.

Voor wie

Locatiemanagers, staffunctionarissen (SHEQ, KAM, technische dienst, etc.), medewerkers van Milieu- of KAM-afdelingen, maar ook projectleiders binnen bedrijven die te maken hebben met vergunningen, ISO-normen en wet- en regelgeving.

Wanneer en waar

Maandag 15 september van 13:00 - 14:30 uur.

Kosten

Dit webinar is kosteloos.

Klik hier voor onze annuleringsvoorwaarden.

Aanmelden

Vul hieronder het aanmeldformulier in. Na ontvangst van jouw aanmelding, krijg je een bevestiging van aanmelding. Een week van te voren ontvang je de inloggevens.

Vragen of extra informatie

Heeft u vragen of wilt u meer weten over dit webinar?

Neem met inhoudelijke vragen contact op met onze adviseur Jan-Carel Nieuwland. Met vragen over de inschrijving en de organisatie neemt u contact op met cursuscoördinator Britte van Eck 033-422 13 26, bedrijfscursus@kwa.nl

 

Inschrijven

Bekijk ook:

09-01-2025

Klimaatadaptatie-onderzoek door KWA

Inzicht krijgen in risico's van extreme weersituaties. 

Spreker
Jan-Carel Nieuwland
Compliance en Makeonline

Tel.: 0334221392

E-mail: jcn@kwa.nl

Gerelateerde dienst
Compliance

Goed compliancemanagement vereist een goede structuur. Om u te helpen hebben wij de 6-stappen compliancemethodiek ontwik...