Home Milieu
Bespreking van problemen in Omgevingsloket
René Braaksma:
Photo 033 422 13 76rbr@kwa.nl
KWA zit als vertegenwoordiger van zakelijke gebruikers op 14 maart met I&M (voorheen ministerie VROM), tezamen met o.a. VNO-NCW en Bond van Architecten, rond de tafel om problemen met het Omgevingsloket te bespreken. Loopt u ook tegen problemen aan in het Omgevingsloket, laat het ons dan weten, dan kunnen wij dit meenemen in het overleg.
KWA begint nu de eerste problemen met het Omgevingsloket te ondervinden. Veel milieuvergunningaanvragen hadden wij bewust voor 1 oktober ingediend, maar nu beginnen de eerste aanvragen voor een omgevingsvergunning. Daarbij komen nu ook de eerste technische problemen boven tafel. Hoewel wij het Omgevingsloket voor de invoering mochten testen worden ook wij nu toch verrast door het systeem,
- Bij één aanvraag krijgen we NAW (naam-adres-woonplaats) gegevens van een andere aanvrager in onze PDF. Dit roept voor ons vraagtekens op over de scheiding van vertrouwelijke gegevens.
- Bij een gezamenlijke aanvraag met een klant bleek dat je als bedrijf een adviseur kunt machtigen en dan gezamenlijk de aanvraag kunt bewerken. Als je als gemachtigde adviseur de aanvraag opstelt, krijgt het bedrijf echter niet de wijzigingsbevoegdheden in het systeem. Samen aan een aanvraag werken bleek dus moeilijker dan gedacht.
- Het format van het Omgevingsloket is star. Door de systeemopbouw ben je verplicht de gevraagde gegevens op één manier in te voeren. In veel gevallen weigert het systeem om een legitiem en gebruikelijk alternatief te accepteren.
- Na openstellen van de aanvraag voor het bevoegd gezag, kreeg deze niet toegang tot de nieuwste versie, maar een versie van twee maanden ouder.
Op basis van deze bevindingen hebben wij onze werkwijze voor de aanvraag van een omgevingsvergunning gewijzigd.
Via een aantal handige trucs zijn bovenstaande problemen te omzeilen.




